Vilniaus „Eglės“ rankininkės laimėjo labai svarbų sostinės derbį

Publikuota - 2022-03-13 Autorius - Viktoras Kesminas

Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) pabaigos link artėja labai atkaklus reguliarusis sezonas. Keturias pirmaujančias komandas skiria vos 3 taškai. Galutinę turnyrinę lentelę lems paskutiniuose turuose vyksiančios lyderių dvikovos.

Centrinės turo rungtynės vyko Vilniuje, kur susitiko „Eglės“ ir „Tauro“ rankininkės. Užtikrintą pergalę rezultatu 34:28 (16:10) iškovojo „Eglė“. Nugalėtojoms Rita Repečkaitė pelnė 8 įvarčius, 7-is įmetė Greta Sadauskaitė, 6-is prie pergalės pridėjo Laura Rybakovaitė. „Tauro“ komandai Silva Mackonytė pelnė 7-is, Gabija Pilkauskaitė 6 įvarčius.


„Pergalę lėmė gerai atlikti namų darbai ir pasirinktas kovingas braižas. Merginos gerai išpildė pasirinktą gynybos planą ir tai davė rezultatą nuo pat rungtynių pradžios. Vilniaus derbis yra ypatingas ir kiekvieną kartą varžovėms norisi įrodyti, kuris klubas yra stipriausias sostinėje. „Tauro“ komanda, kurios pagrindą sudaro Lietuvos jaunimo rinktinės rankininkės, jau yra užaugusi moterų rankiniui. Anksčiau laimėdavome lengviau, o dabar „Tauras“ įrodinėja, kad lygos lyderių jėgos išsilygino. Pirmame rate „Taurui“ pavyko nugalėti Kauno „Žalgirį“ ir „Garliavą“, o sostinės derbis baigėsi lygiosiomis“, – sako „Eglės“ treneris Karolis Kaladinskas.

„Tauro“ rankininkės išlaikė LMRL lyderių poziciją, tačiau už pagrindines varžoves jos yra sužaidusios daugiau rungtynių. „Tauro“ sąskaitoje 19 taškų po 12 rungtynių. Antroje vietoje esantis „Žalgiris“ nuo lyderių atsilieka tašku ir turi rungtynes atsargoje. Mažiausiai taškų praradusi „Eglė“ sužaidė 10 rungtynių ir turi 17 taškų. Ketvirtoje pozicijoje esanti „Garliava“ per 11 rungtynių iškovojo 16 taškų.

„Tokios intrigos ir tiek atkaklios kovos Lietuvos čempionate nebuvo mažiausiai 5-6 metus. Keturias pirmaujančias komanda skiria tik 3 taškai. Kiekviena komanda nori reguliarųjį sezoną baigti kuo aukščiau ir užsitikrinti savo aikštelės pranašumą atkrintamosiose varžybose. Todėl paskutiniai turai bus kaip niekad atkaklūs. „Eglei“ dar liko sužaisti su „Garliava“ ir „Žalgiriu“, „Tauras“ susitiks su „Žalgiriu“. Nuspėti galutinę komandų rikiuotę yra labai sunku“, – tvirtina ir Lietuvos moterų rinktinę treniruojantis K. Kaladinskas.

Kitose 12 turo rungtynėse „Žalgirio“ rankininkės svečiuose 42:21 (21:11) sutriuškino lygos autsaiderę „Uteną“. Kauniečių gretose nesulaikoma buvo Grėta Burkaitė, pelniusi net 13 įvarčių. Šeimininkių komandai Ieva Podolskė pelnė 6 įvarčius.

„Garliavos“ rankininkės namuose 42:33 (24:14) nugalėjo penktoje vietoje esančią Klaipėdos „Viesulo-Dragūno“ komandą. Karolina Sparnauskaitė nugalėtojoms pelnė 11 įvarčių. Viešnių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo net 16 įvarčių surinkusi Samanta Klovaitė.

Į šeštą vietą pakilo „Molėtų“ komanda, kuri namuose 34:29 (14:11) įveikė į septintą poziciją nukritusią Šiaulių „Dubysą“. Nugalėtojoms 9 įvarčius pelnė Lina Umbrasaitė. Šiauliečių komandoje tiek pat kartų pasižymėjo Lina Abramauskaitė.