„Šviesos“ ir „Granito“ rankininkų finalo dvikovoje vėl prireikė pratęsimo

Publikuota - 2022-05-25 Autorius - Viktoras Kesminas

Neįtikėtinai atkakliai klostosi Lietuvos rankinio lygos finalas, kuriame iki trijų pergalių kovoja čempionų titulą ginantys Vilniaus „Šviesos“ rankininkai ir reguliariojo sezono nugalėtojas Kauno „Granitas-Karys“. Antrose finalo serijos rungtynėse vėl prireikė pratęsimo.

 Pirmą kėlinį „Granitas“ susikrovė trijų įvarčių persvarą 16:13. Antro kėlinio pradžioje „Šviesa“ laimėjo atkarpą 7:1 ir išsiveržė į priekį 20:17. Prasidėjus paskutinei antro kėlinio minutei rezultatas buvo lygus 28:28. Iki antro kėlinio pabaigos likus 2 sek. į „Šviesos“ vartus buvo skirtas 7 metrų baudinys, bet jį atrėmė vilniečių vartininkas Matas Pranckevičius. Nugalėtojui išaiškinti, kaip ir pirmose finalo serijos rungtynėse, prireikė pratęsimo.

 Pratęsimo metu „Šviesa“ diktavo savo sąlygas ir išplėšė pergalę rezultatu 34:33 bei serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0.

 Rezultatyviauisai nugalėtojų gretose žaidė Laurynas Palevičius, pelnęs 7 įvarčius. Tadas Rasakevičius prie pergalės pridėjo 6 įvarčius. „Granito“ komandos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo 11 įvarčių surinkęs Deividas Jovaišas, Paulius Šarkauskas įmetė 7 įvarčius.

 Trečiosios, galbūt lemiamos finalo rungtynės vyks šeštadienį Kaune 17.00 val. LSMU VA sporto salėje.

 Bronzos medalius iškovojo Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai. Kovoje dėl bronzos „Dragūnas“ abu kartus nugalėjo praėjusių metų vicečempionę Alytaus „Varsą“. Antrose serijos rungtynėse klaipėdiečiai nugalėjo rezultatu 26:22 (13:11).

 Nugalėtojams 6 įvarčius pelnė ukrainietis Seyedas Naghavialhosseini, po 5 įvarčius įmetė ukrainietis Danylo Hlušakas, Laurynas Simonavičius ir Benas Butkus. „Varsos“ komandai Nedas Buronko surinko 6 įvarčius, Tadas Stankevičius pasižymėjo 5 kartus.