Staigmena sostinės derbyje – čempionai patyrė triuškinamą pralaimėjimą

Publikuota - 2023-02-11 Autorius - Viktoras Kesminas

Lietuvos rankinio lygoje (LRL) sužaistos trejos rungtynės. Netikėtai baigėsi sostinės derbis, lygos lyderiai svečiuose nugalėjo vicečempionus, o turnyrinės lentelės apačioje esantiems autsaideriams ir vėl nepavyko iškovoti taškų. Viena didžiausių staigmenų užfiksuota Molėtuose, kur vyko sostinės derbis. HC „Vilnius“ nugalėjo prieš savaitę Lietuvos taurę laimėjusią Vilniaus „Šviesą“ rezultatu 41:29 (18:16). Lietuvos čempionai į Molėtus atvyko net be šešių pagrindinių žaidėjų ir patyrė skaudžią nesėkmę, kuri neleido pakilti į antrą turnyrinės lentelės vietą. Priešpaskutinę šeštą vietą užimantis HC „Vilnius“ šiais metais jau įveikė ir lygos lyderį Klaipėdos „Dragūną“, o vicečempionui Kauno „Granitui-Kariui“ pralaimėjo vos vienu įvarčiu. „Ne stipriausios sudėties žaidusi „Šviesa“ galbūt tikėjosi lengvos pergalės, bet jiems nebuvo jokių šansų. Iki Naujų metų dėl lėšų stygiaus mums nepavykdavo surengti pilnaverčių treniruočių. Bet šiais metais daug rimčiau žiūrime į treniruotes ir pavyko nugalėti du praėjusio sezono medalininkus iš trijų. Jau artėjame prie tokio žaidimo lygio, kokį norime demonstruoti“, – sakė HC „Vilnius“ treneris Kęstutis Lapinskas.

 Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Vaidas Drevinskas, pelnęs 9 įvarčius, 8 įvarčius įmetė Airidas Petronis, 6 – Martynas Lapinskas. „Šviesos“ komandai 9 įvarčius surinko Laurynas Palevičius, 7 – Tomas Bernatavičius, 5 – Mantas Urvikis. 
„Atsarginiai žaidėjai per vieną dieną turėjo tapti komandos lyderiais. Taip nebūna, todėl toks ir rezultatas. Dėl įvairių priežasčių komandai negalėjo padėti Skirmantas Plėta, Valdas Drabavičius, Tadas Rasakevičius, Karolis Bliuvas ir kiti. Nebuvo galimybių nukelti rungtynes ir turėjome verstis su tuo, ką turime. Trys žaidėjai rungtyniavo praktiškai be keitimų, galėjome keisti tik linijos žaidėjus ir vartininkus. Gaila, kad praradome taškus ir jų praradimas apsunkina mūsų galimybes užimti pirmą ar antrą vietą reguliariajame sezone. Bet nenuleidžiame galvų ir kovosime toliau“, – teigė „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius.
Laikinojoje sostinėje vykusiose rungtynėse Kauno „Granitas-Karys“ 18:25 (7:13) pralaimėjo Klaipėdos „Dragūnui“. LRL pirmaujanti uostamiesčio komanda padidino atotrūkį nuo artimiausių persekiotojų, o kauniečiai išliko ketvirtoje pozicijoje. „Dragūną“ į priekį atakose vedė 8 įvarčius pelnęs Gytis Šmantauskas ir 5 įvarčius surinkęs Tomas Drakšas. „Granito“ gretose rezultatyviausias su 6 įvarčiais buvo Manvydas Lazauskas, 4 įvarčius pelnė Paulius Zėringis. 
„Pažiūrėjus į rungtynių protokolą gali atrodyti, kad pasiekta lengva pergalė. Bet prieš „Granitą“ niekada nebūna lengva ir jie kovoja iki galo. Gal tik apie 57 minutę jau patikėjome pergale ir leidau sau nusišypsoti. Svarbiausia, kad mūsų žaidime nebuvo duobių. Įmetėme ne tiek ir daug įvarčių, bet pergalę lėmė gera gynyba. Pagaliau ir vartininkai daug gelbėjo, jie atliko namų darbus ir išanalizavo varžovų lyderių metimus. Džiaugiuosi, kad žaidėjai padarė išvadas po praėjusią savaitę patirto pralaimėjimo Lietuvos taurės turnyro pusfinalyje“, – sakė „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis.
„Laimėti rungtynes įmetus 18 įvarčių yra neįmanoma. Veteranų varžybose daugiau įmeta. Labai atsakingai ruošėmės šioms rungtynėms. Susitikimo pradžia nieko blogo nežadėjo ir pirmos 20 minučių vyko lygi kova. Gerai veikė mūsų gynyba, padėjo vartininkai. Bet po to vėl išlindo tiesiog chroniška tampanti mūsų liga – susikurtų progų realizacija. Keturi nerealizuoti baudiniai ir klaidos neleido lygiaverčiai kovoti dėl pergalės su gerai subalansuota „Dragūno“ komanda. Nors pradžioje vyrų nusiteikimas buvo labai geras, bet kai nesiseka, pradeda svirti rankos“, – tvirtino „Granito-Kario“ treneris Vaidotas Grosas. 
Kitose rungtynėse penktą vietą užimantis Vilniaus „Amber“ namuose 25:21 (13:11) nugalėjo paskutinėje septintoje pozicijoje esantį Panevėžio „SC-RSSG-Grifą“. Matas Aukštikalnis nugalėtojams pelnė 7 įvarčius, po 3 įvarčius įmetė Alanas Bogdiunas, Antonas Tsitko ir ukrainietis Serhijus Sedčenko. Panevėžio komandai Titas Janušonis surinko 5 įvarčius, po 4 įvarčius pelnė Karolis Piragis ir Evaldas Vėta. 
Pirmaujantis „Dragūnas“ turi 17 taškų po 10 rungtynių. Antroje vietoje esantis Alytaus „Varsa-Stronglasas“ komanda atsilieka 4-iais taškais, tačiau yra sužaidusi dvejomis rungtynėmis mažiau. Toliau rikiuojasi po 12 taškų turinčios „Šviesa“ (9 rungtynės) ir „Granitas-Karys“ (10 rungtynių). 5-6 pozicijas dalijasi po 6 taškus po 10 rungtynių turintys HC „Vilnius“ ir „Amber“. Panevėžio komanda lieka be taškų paskutinėje vietoje.
Artimiausios LRL rungtynės vyks vasario 14 dieną. Alytuje „Varsa-Stronglasas“ priims „Granitą-Karį“. Vasario 18 d. Panevėžyje „Grifas“ susitiks su „Vilniaus“ komanda, o „Šviesa“ namuose priims „Varsą-Stronglasą“.