Prieš lemiamą LMRL mačą – akcentus komandų žaidėjos dėliojo ten pat

Publikuota - 2021-05-25 Autorius - Tautvydas Kubilius

Trečiadienį Garliavoje paaiškės 2020–2021 metų Lietuvos moterų rankinio lygos (LMRL) nugalėtojos. Šiuo metu serijoje tarp Kauno raj. „Cascados-HC Garliavos SM“ ir Vilniaus „Eglės“ lygybė – 2:2.


R.Repečkaitė akcentavo kovingumą, parodytą ketvirtosiose serijos rungtynėse – handball.lt nuotr.

Serijoje sėkmingiau startavo Vilniaus rankininkės, kurios pasiekė pergalę išvykoje, tačiau į tai garliavietės atsakė dviem pergalėmis iš eilės. Nors Kauno rajono rankininkės seriją galėjo užbaigti jau Vilniuje, tačiau ten „Eglė“ sugebėjo iškovoti pergalę ir taip įgauti teisę dar sykį sugrįžti į Garliavą.

Garliavos komandos žaidėja Inesa Verbovik teigė, kad tose ketvirtosiose serijos rungtynės viešnioms pritrūko drausmės.

„Kovojame dėl aukso medalių ir tai nėra tas pats, kas reguliariojo sezono rungtynės. Visos komandos tokiuose mačuose atiduoda maksimumą jėgų. Vilniuje galėjome pabaigti šią seriją, tačiau šia proga nepasinaudojome. Momentais perskubėjome, nerealizavome gerų progų, leidome joms rinktis lengvus įvarčius. Viską sudėjus – turime tokį rezultatą, koks yra“, – kalbėjo I.Verbovik.

Vilniaus komandos senbuvė Rita Repečkaitė akcentavo milžinišką komandos norą išlyginti rezultatą ir pasinaudoti šia galimybe.

„Visa komanda buvo susitelkusi maksimaliai ir atidavėme 100 procentų savęs aikštelėje. Kovojame visas 60 minučių ir palaikėme viena kitą. Buvome tvirtas kumštis. Be abejo esame dėkingos ir savo sirgaliams, kurie mums labai padėjo“, – apie ketvirtąsias serijos rungtynes kalbėjo „Eglės“ linijos žaidėja.

Tokia ilga serija LMRL pirmenybėse nėra naujiena. Nors praėjusiame sezone varžybos buvo nutrauktos prieš pat atkrintamųjų startą, tačiau prieš 2 metus finalo serijoje prireikė taip pat 5 rungtynių. Tuomet garliavietės 3:2 palaužė Kauno „ACME-Žalgirio“ merginas.

„Tokiose serijose svarbiausia yra išlaikyti šaltą protą – vienas pralaimėjimas dar nėra pasaulio pabaiga. Turi padaryti išvadas ir judėti pirmyn. Komandos yra panašaus pajėgumo, tad labai daug lemia kovingumas ir sprendimų priėmimas. Tokiose įtemptose rungtynėse, kai rezultatas eina įvartis į įvartį, svarbu nepasiduoti emocijoms“, – apie finalo seriją teigė I.Verbovik.

Panašios nuomonės buvo ir Vilniaus komandos žaidėja R.Repečkaitė, kuri dar akcentavo ir trenerių svarbą.

„Labai svarbus yra pasiruošimas kiekvienoms rungtynėms atskirai – išpildyti tai, kas buvo suplanuota. Nors ir kovingumas lemia tikrai labai daug, tiesiog nebėra, kam taupytis. Tai yra sezono finišas ir kiekviename mače tiesiog turi atiduoti 100 procentų savęs“, – teigė R.Repečkaitė.

Garliavos komanda reguliariajame sezone nebuvo pralaimėjusi nė sykio ir finišavo pirmoje turnyrinės lentelės vietoje. Jų varžovės iš Vilniaus reguliarųjį sezoną baigė antroje pozicijoje. Vis tik 2 pergales finale jau pasiekusi Vilniaus komanda sugebėjo serijoje pasiekti lemiamą tašką, o kaip teigė abiejų ekipų žaidėjos, tokiose rungtynėse gali nutikti bet kas.

„Turime akcentuoti gynybą, neleisti pelnyti greitų lengvų įvarčių. Puolime privalome žaisti užtikrintai ir svarbiausia realizuoti tai, ką susikuriame. Neabejoju, kad noro laimėti mūsų komandai netrūksta, tačiau trečiadienį tą turėsime įrodyti savo sirgalių akivaizdoje“, – užtikrinta buvo I.Verbovik.

„Laiko daug iki rungtynių neturime, tačiau privalome dar labiau sustiprinti gynybą ir greitą puolimą. Privalome išlaikyti tokį pat kovingumą, koks buvo Vilniuje. Tada galime tikėtis sėkmės“, – teigė R.Repečkaitė.

Lemiamas LMRL finalo rungtynes trečiadienį tiesiogiai galėsite stebėti SPORT1 kanalu arba LRF youtube paskyroje.