Po pirmojo LMRL rato – netikėtas „Tauro“ lyderiavimas

Publikuota - 2021-12-19 Autorius - Tautvydas Kubilius

Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) sužaistas paskutinysis pirmojo rato turas ir tuo pačiu užbaigti kalendoriniai 2021-ieji metai.


„Tauro“ rankininkės pirmauja LMRL pirmenybėse 

Lyderės pozicijos paskutiniajame pirmojo rato ture neprarado Vilniaus „Tauro“ merginos. Vilnietės namuose priėmė Utenos DSC merginas ir Alos Senvaitienės vadovaujamos lyderės nesusidūrė su rimtesnėmis problemomis bei iškovojo pergalę 35:22 (16:12).

Daugiausiai prie pergalės prisidėjo Silvija Mackonytė, pelniusi 12 įvarčių, Gabija Balevičiūtė pridėjo 8. Utenos komandai Eimantė Zenkovaitė įmetė 8 įvarčius, Laura Salamanavičė – 6.

Per 7 pirmojo reguliaraus sezono susitikimus Vilniaus ekipa iškovojo 6 pergales ir vos sykį sužaidė lygiosiomis bei surinko 13 taškų. Praėjusiais metais vos ketvirtą vietą iškovojusi Vilniaus komanda yra pasiruošusi sudrumsti eilę metų nusistovėjusią lyderių trio rikiuotę ir ten įrašyti ir savo pavadinimą. Utenos rankininkės po pirmojo rato turi 2 taškus ir dalijasi 6–8 vietas.

Antrąją vietą išsaugojo kita Vilniaus komanda – šalies vicečempionės „Eglės“ rankininkės išvykoje 46:26 (19:13) nugalėjo Šiaulių SC „Dubysos“-ŠSG merginas.

Sostinės ekipai Greta Sadauskaitė ir Laura Lapinskaitė įmetė po 7 įvarčius, Rita Repečkaitė pridėjo 6 tikslius metimus. Šiaulių komandai Lina Abramauskaitė ir Luka Jonaitytė įmetė po 6 įvarčius.

Praėjusiais metais iki finalo nužygiavusios Karolio Kaladinsko auklėtinės per 7 turus iškovojo 11 taškų ir žengia antroje vietoje, šiaulietės turi 2 taškus ir dalijasi 6–8 vietas.

Pergalę dviženkliu įvarčių skaičiumi iškovojo ir čempionių titulą ginanti Kauno raj. „Cascada-HC Garliava SM“ ekipa. Sezono pradžioje taškus barsčiusios garliavietės išvykoje 30:20 (12:9) nugalėjo SK „Molėtų“ rankininkes.

Nugalėtojoms Mantė Voskresenskaja surinko 8 įvarčius, Kamilė Bušaitė pridėjo 6 tikslius metimus. Molėtų ekipoje išsiskyrė Monika Lastovskytė, pelniusi 6 įvarčius, Lina Umbrasaitė ir Simona Laucevičienė surinko po 4.

Garliavos rankininkėms tai buvo penktoji pergalė ir jos su 10 taškų dalijasi 3–4 vietas. Molėtų rankininkės liko su 2 iškovotais taškais.

Daugiausiai intrigos galima laukti buvo Klaipėdoje, kur „Viesulo-SC Dragūno“ rankininkės priėmė Kauno „ACME-Žalgirį“. Vis tik drausmingai žaidusi Kauno komanda 32:23 (19:13) pranoko šeimininkių komandą.

Antano Skarbaliaus vadovaujamai komandai Audinga Kniubaitė surinko 10 įvarčių, Viltė Lubytė ir Ramunė Poškutė surinko po 4. Klaipėdos klubui Samanta Klovaitė įmetė 7 įvarčius, Donata Mikaitytė ir Austėja Rimkutė pridėjo po 4.

Kaunietės savo sąskaitoje po pirmojo rato turi 10 taškų ir dalijasi 3–4 vietas su principinėmis varžovėmis iš Garliavos, o Klaipėdos klubas su 6 taškais yra ketvirtas.