Pirmos lygos nugalėtojų titulą apgynė Varėnos „Ūlos“ rankininkai

Publikuota - 2024-04-28 Autorius - Viktoras Kesminas

Baigėsi Lietuvos rankinio Pirmos lygos sezonas. 2023-2024 m. sezoną vainikavo daugybę įnirtingų ir bekompromisių dvikovų padovanojęs finalo ketvertas Varėnoje.
Pirmos lygos nugalėtojais antrus metus iš eilės tapo Varėno „Ūlos“ rankininkai. Reguliariojo sezono nugalėtojai buvo nesustabdomi ir namuose vykusiame finalo ketverte. Finale „Ūla“ po atkaklios kovos 26:24 įveikė reguliariajame sezone antrą vietą užėmusius RK „Šiaulius“.
Pirmame finalo kėlinyje nei vienai komandai nepavyko didesnės persvaros ir dažniausiai rezultatas buvo lygus. Komandoms išėjus ilsėtis per pertrauką, švieslentėje degė lygus 13:13. Antrą kėlinį šiek tiek sėkmingiau pradėjo šiauliečiai ir 47 min. jie išsiveržė į priekį dviem įvarčiais 20:18. Tačiau žiūrovų audringai palaikomi varėniškiai sugebėjo ne tik pasivyti varžovus, bet rungtynių pabaigoje ir persverti rezultatą.
Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Ignas Savičius, pelnęs 7 įvarčius, po 5 įvarčius prie pergalės pridėjo Lukas Sužiedėlis ir Matas Daškevičius, 4 įvarčius įmetė Deivas Eidukonis. „Šiaulių“ komandai Artūras Budraitis pelnė 9 įvarčius, Simas Butkus ir Tomas Baliutavičius įmetė po 5 įvarčius.
Mažiau intrigos buvo kovoje dėl bronzos medalių. Po dramatiškų pusfinalių lemiamoms rungtynėms daugiau jėgų išsaugoję Klaipėdos „Viesulo SC/Dragūno“ rankininkai 37:23 (19:9) sutriuškino „Molėtų“ komandą.
Nugalėtojams Paulius Čėsna pelnė 10 įvarčių, Matas Kairys – 8, Matas Simonaitis – 4, Paulius Kubiliūnas – 3. „Molėtų“ ekipai Modestas Adomėnas pelnė 7 įvarčius, po 3 įvarčius surinko Arminas Dikas, Eitvydas Semėnas ir Julius Narkevičius.
Šeštadienį vykusiose pusfinalio dvikovose prireikė pratęsimų. „Ūla“ tik po dviejų pratęsimų 42:39 išplėšė pergalė iš „Molėtų“, o „Šiaulių“ rankininkai pratęsus rungtynes 35:32 palaužė „Viesulo SC/Dragūno“ ekipą.
Pasibaigus Pirmos lygos sezonui, buvo išrinkta simbolinė lygos rinktinė. Geriausiu vartininku tapo Ignas Maciulevičius (Kauno r. „SM-Garliava“), geriausias kairysis kraštas Paulius Čėsna („Viesulo SC/Dragūnas“), dešinysis kraštas Tomas Boguševičius (Kauno r. „SM-Garliava“), geriausias įžaidėjas Simas Butkus (RK „Šiauliai“), geriausias kairysis pusiau kraštas Matas Kairys („Viesulo SC/Dragūnas“), geriausias dešinysis pusiau kraštas Ignas Savičius („Ūla“), geriausias linijos žaidėjas Tomas Baliutavičius (RK „Šiauliai“), geriausias gynėjas Kęstutis Kremeris („Viesulo SC/Dragūnas“).
Naudingiausiu Pirmos lygos rankininku išrinktas Simas Butkus. „Šiaulių“ atakų lyderis tapo ir rezultatyviausiu lygos rankininkus, pelnęs 214 įvarčių ir artimiausius persekiotojus aplenkęs net 70 įvarčių. Naudingiausio žaidėjo rinkimuose S. Butkus aplenkė antroje vietoje likusį Tomas Valentukevičių iš „Ūlos“ ir trečią vietą užėmusį Matą Kairį iš „Viesulo SC/Dragūno“.