LRL lyderių dvikova: dramatiška kova ir oficialus protestas dėl neįskaityto įvarčio

Publikuota - 2024-01-25 Autorius - Viktoras Kesminas

Atkakli kova visų rungtynių metu, dramatiška susitikimo pabaiga ir po rungtynių pateiktas oficialus protestas – taip susiklostė Lietuvos rankinio lygos (LRL) lyderių ir čempionų dvikova. Lygoje pirmaujantys Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai namuose priėmė artimiausią persekiotoją, čempionės titulą ginančią Vilniaus „Šviesą“. 

Kaip ir dera pirmaujančių komandų rungtynėms, visų rungtynių metu vyko labai atkakli kova ir nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnės nei trijų įvarčių persvaros. Didžiąją rungtynių dalį pirmavusi „Šviesa“ didžiausią pranašumą 11:8 buvo įgijusi pirmo kėlinio pabaigoje. Tačiau iškart po pertraukos „Dragūnas“ išlygino rezultatą 11:11. Nors šeimininkai ilgą laiką vėl buvo priversti vytis varžovus, likus 3 min. iki susitikimo pabaigos, „Dragūnas“ išsiveržė į priekį 20:18. Į tai vilniečiai atsakė trimis įvarčiais be atsako.
Nervingą rungtynių pabaigą sėkmingiau sužaidę „Šviesos“ rankininkai išplėšė pergalę minimaliu skirtumu 22:21 (11:10). Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 8 įvarčius pelnęs Mantas Urvikis, 5 įvarčius prie pergalės pridėjo Tadas Rasakevičius. Šeimininkams 7 įvarčius pelnė Laurynas Simonavičius, po 4 kartus pasižymėjo Mykolas Lapiniauskas ir Gytis Šmantauskas. 
„Tai nedovanotina! „Šviesa“ atvažiavo be lyderių, bet mes vis tiek negalim jų nugalėti. Varžovų komandą papildė dar neseniai Pirmoje lygoje rungtyniavę rankininkai. O mes, turėdami ko gero stipriausią sudėtį aukščiausioje lygoje, negalime namuose prieš juos laimėti. Tai daug ką pasako, kaip mes nusiteikėm rungtynėms, – po pirmo pralaimėjimo sezone žodžių į vatą nevyniojo „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis. – Lemiamu momentu pirmavome dviem įvarčiais. Turime patyrusių žaidėjų, kurie turėjo imtis iniciatyvos tuo metu. Bet toks jausmas, kad „Dragūnas“ buvo ne aikštelėje, o kažkur prie jūros. Aikštelėje tiesiog nebuvo komandos. Gal mus užliūliavo kalbos, kad turime kone stipriausią sudėtį ir kad mus tenkins tik aukso medaliai. Jeigu tai užmigdė žaidėjus, darysime atitinkamas išvadas. Tebūnie tai bus mums gera pamoka.“
Pirmą pralaimėjimą šį sezoną patyręs „Dragūnas“ per 12 rungtynių surinko 21 tašką ir išlaikė lyderio poziciją. „Šviesa“ atsilikimą nuo lyderių sumažino iki 3 taškų. 
„Norėjome įkasti lyderiams ir įkandome. Į Klaipėdą atvykome be penkių pagrindinių žaidėjų, su būriu jaunų rankininkų, kurie tik neseniai papildė komandą. Mums buvo tragiškas praėjęs savaitgalis Baltijos lygoje, kur gerai gavome per kepurę. Dieną prieš rungtynes su „Dragūnu“ turėjome labai emocingą susirinkimą. Pusantros valandos kalbėjomės, analizavom kaip turime žaisti ir kaip negalime žaisti, – sakė tris pastaruosius Lietuvos čempionatus laimėjusios „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius. – Susirinkimas davė vaisių ir Klaipėdoje visi tiesiog degė noru kovoti. Aikštelėje buvo sena gera „Šviesa“. Šį sezoną mus retina traumos ir vis nepagaunam to savo čempioniško žaidimo. Be lyderių stringam ir nežaidžiam taip, kaip galim. Bet pasidarėme išvadas ir atsirado gera emocija. Žaidime atsirado kibirkštėlė ir tikėkimės, kad ta kibirkštėlė vėl pavirs ryškia šviesa.“ 
Po rungtynių „Dragūno“ klubas padavė protestą dėl neįskaityto įvarčio lemiamu momentu. Iki susitikimo pabaigos likus 5 sek., M. Lapiniauskas pelnė išlyginamąjį įvartį, bet teisėjai jo neįskaitė, nusprendę, kad „Dragūno“ rankininkas peržengė 6 metrų liniją. Po rungtynių vaizdo įrašą peržiūrėję „Dragūno“ klubo atstovai tvirtina, kad linija nebuvo peržengta ir įvartis turėjo būti įskaitytas. Kokį sprendimą priimti dėl pateikto protesto ir rungtynių baigties, spręs LRL valdyba.
Kitose LRL rungtynėse 3 vietą užimantys Kauno „Granito-Kario“ rankininkai namuose be didesnio vargo 31:22 (15:10) nugalėjo taškų dar neturintį lygos autsaiderį Panevėžio „SC-RSSG-Grifą“. Kauniečiai jau pirmo kėlinio viduryje įgijo septynių įvarčių persvarą 10:3 ir įtikinamą pranašumą išlaikė iki finalinės sirenos. 
 „Granito-Kario“ gretose rezultatyviausiai žaidė daugiau laiko aikštelėje gavę pasireikšti jauni rankininkai. 20-etis Karolis Piragis pelnė 8 įvarčius, 18-etis Karolis Rameikis įmetė 4 įvarčius. Panevėžio komandai 5 įvarčius pelnė Ąžuolas Tangonskas, 4 – Benas Skaburskis.
„Dar prieš sezoną kėlėme tikslą, kad reikia kuo labiau grūdinti jaunimą. Jauni žaidėjai gavo daug laiko pasireikšti abejose šio sezono rungtynėse su Panevėžio komanda. Pirmose rungtynėse Panevėžyje jaunimas nuvylė ir buvau piktas dėl prasto jų žaidimo. Tačiau paskutinės rungtynės parodė, kad einam teisinga linkme, jaunimas noriai ir uoliai dirba ir tikėkimės, kad ateityje vis dažniau galės ir svarbiose rungtynėse pagelbėti komandai“, – sakė „Granito-Kario“ treneris Vaidotas Grosas. 
„Granitas-Karys“ per 12 rungtynių surinko 16 taškų ir nuo laipteliu aukščiau esančios „Šviesos“ atsilieka 3 taškais.
Paskutinės LRL turo rungtynės vyks šeštadienį Dzūkijos sostinėje. Ketvirtą vietą užimantys Alytaus „Varsos-Stronglaso“ rankininkai namuose priims 6-oje vietoje esančią Vilniaus „Amber“ komandą.