LRF taurė: alytiškių sprigtas šalies čempionams ir istoriją kurianti „Amber“

Publikuota - 2021-11-28 Autorius - Tautvydas Kubilius

Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės varžybų ketvirtfinalyje sužaisti pirmieji susitikimai.

Itin įdomi kova vyko Alytuje, kur šeimininkė „Varsa-Stronglaso“ ekipa priėmė Vilniaus „Šviesos“ rankininkus.

 Alytaus rankininkai laimėjo pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes – „Varsos“ nuotr.

Rungtynės prasidėjo itin atkakliai ir lygiai, o prabėgus 14 minučių svečiai dar buvo priekyje – 8:7. Vis tik tuomet atkarpą Alytaus klubas laimėjo 5:0 ir išsiveržė solidžiai į priekį (12:8), o pasibaigus pirmajam kėliniui alytiškių pranašumas siekė tuos pačius 4 įvarčius – 15:11.

Po pertraukos „Varsa-Stronglasas“ padidino pranašumą iki 5 įvarčių (21:16), tačiau tuomet spurtą surengė jau „Šviesa“ ir po Lauryno Palevičiaus įvarčio skirtumas liko minimalus – 20:21. Alytaus ekipa vėl sugebėjo laimėti trumpą atkarpą 6:1 ir atitrūkti (27:21), o per paskutines rungtynių minutes vilniečiai šiek tiek pasigerino savo situaciją antrosioms rungtynėms – 26:29.

Alytaus ekipoje rezultatyviausias buvo Tadas Stankevičius, pelnęs 9 įvarčius, Nedas Buronko ir Žygimantas Micevičius pridėjo po 7. Vilniaus ekipai L.Palevičius įmetė 11 įvarčių, Šarūnas Ugianskis surinko 6.

Klaipėdoje vykusiose rungtynėse titulą ginantis „Dragūnas“ susitiko su HC „Vilniaus“ ekipa. Dar pirmajame kėlinyje vilniečiai buvo išsiveržę į priekį dviejų įvarčių persvara (8:6), tačiau iki pertraukos klaipėdiečiai rezultatą sugebėjo išlyginti – 13:13.

Antrajame kėlinyje „Dragūnas“ surengė spurtą 4:0 ir šovė į priekį – 17:13. Įpusėjus kėliniui šeimininkų persvara vis dar buvo trapi (22:19), tačiau rungtynių pabaigoje Gintaro Cibulskio auklėtiniai buvo išsaugoję daugiau jėgų ir susikūrė solidų pranašumą – 32:25.

Uostamiesčio ekipai Mykolas Lapiniauskas surinko 10 įvarčių, Benas Butkus ir Tomas Drakšas pridėjo po 4. Vilniaus klubui Vaidas Drevinskas įmetė 8, Martynas Lapinskas – 7.

Finalinio ketverto link pirmąjį žingsnį žengė ir Kauno „Granito-Kario“ rankininkai. Namuose vykusiose rungtynėse kauniečiai priėmė HC „Molėtų“ rankininkus.

Dar pirmajame kėlinyje legendinis Kauno klubas ėmė krautis pranašumą. Prabėgus 15 minučių „Granitas-Karys“ priekyje buvo 2 įvarčiai (12:10), o į pertrauką išėjo pirmaudami 20:15.

Antroje rungtynių dalyje svečiai išlaikė kovinį atstumą, tačiau arčiau 5 įvarčių jų „Granitas-Karys“ taip ir neprisileido. Susitikimą Kauno klubas laimėjo 36:29.

Nugalėtojams Paulius Šarkauskas įmetė 9 įvarčius, Matas Jurkevičius – 6. Molėtų ekipai Mindaugas Agurkis pelnė net 13 įvarčių, Deividas Matulis surinko 5.

Užtikrinčiausiai po pirmųjų rungtynių ketvirtfinalyje gali jaustis Vilniaus HC „Amber“, kuri namuose priėmė RK „Šiaulių“ rankininkus.

Niekuomet tarp 4 stipriausių komandų dar nebuvusi Vilniaus ekipa į rungtynes atėjo su maksimaliu nusiteikimu ir dar pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą (16:6), kurį iki pertraukos padidino iki 15 įvarčių – 25:10.

Antrajame kėlinyje vilniečiai nemažino apsukų ir nusprendė viską išspręsti per pirmąsias serijos rungtynes. Rungtynes 48:17 laimėjęs „Amber“ klubas mintyse jau turbūt mato save LRF taurės finalo ketverto varžybose.

Sostinės klubui Tadas Tumosas įmetė 8 įvarčius, Ernestas Stvolas, Romas Aukštikalnis ir Šarūnas Avdejenkovas – po 5. Šiaulių komandai Ugnius Ivanovas surinko 6 įvarčius, Tomas Baliutavičius – 5.