LMRL – lyderių pozicijas sutvirtinusios „Tauro“ merginos ir fantastiškas K.Sparnauskaitės pasirodymas

Publikuota - 2021-12-05 Autorius - Tautvydas Kubilius

Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) sužaistos ketverios rungtynės ir po jų lyderių pozicijas dar labiau sustiprino Vilniaus SM „Tauro“ merginos.

Centrinis turo mūšis vyko Kaune, kur šeimininkės „ACME-Žalgirio“ merginos priėmė lygoje pirmaujančias „Tauro“ merginas.

Šeimininkės geriau pradėjo susitikimą ir įgijo poros įvarčių persvarą (4:2), bet varžovės netrukus išlygino rezultatą – 4:4. Vis tik dar pirmoje rungtynių pusėje kaunietės turėjo ir 3 įvarčių persvarą (9:6), o po pirmojo kėlinio pirmavo 11:9.

Po pertraukos Alos Senvaitienės auklėtinės greitai išlygino rezultatą (12:12), tačiau įpusėjus antrajai susitikimo daliai po Viltės Lubytės metimo „ACME-Žalgiris“ vėl pirmavo 3 įvarčiais – 18:15. Tuomet vilnietės laimėjo atkarpą 3:0 ir lygino rezultatą (18:18), kuris lygus buvo ir likus žaisti 3 minutes – 21:21. Audinga Kniubaitė išvedė į priekį kaunietes (22:21), bet rezultatą lygino Singrida Kulikovaitė (22:22), o jau tiksint paskutinei rungtynių minutei pergalę Vilniaus klubui išplėšė Silvija Mackonytė – 23:22.

Nugalėtojoms S.Mackonytė surinko net 12 įvarčių, S.Kulikovaitė pridėjo 6 įvarčius. Kauniečių komandai Ramunė Poškutė pelnė 6 įvarčius, A.Kniubaitė – 5.

Vilnietės po šios pergalės sustiprino savo lyderių pozicijos – jos po 6 turų savo sąskaitoje dabar turi 11 taškų. Kauno klubas taip pat yra sužaidęs 6 sykius ir šiuo metu turi 8 taškus bei dalijasi 3–4 vietas su Kauno raj. „Cascada-HC Garliava SM“.

Garliavos merginoms pasivyti „ACME-Žalgirį“ leido būtent iškovota pergalė šį savaitgalį. Kauno rajono merginos vyko į Šiaulius, kur susitiko su SC „Dubysa“-ŠSG.

 K.Sparnauskaitė įmetė net 19 įvarčių – LRF nuotr.

Viešnios iš Garliavos tolti nuo Šiaulių ekipos ėmė jau rungtynių pradžioje ir įpusėjus kėliniui pirmavo 7:3, o po pirmojo kėlinio priekyje buvo jau dviženkle persvara – 19:9.

Antroje susitikimo pusėje Karolinos Sparnauskaitės vedama Kauno rajono ekipa nemažino apsukų ir šventė užtikrintą pergalę – 40:24.

Fantastiškas rungtynes nugalėtojų komandoje sužaidė K.Sparnauskaitė, kuri kamuolį į vartus pasiuntė net 19 kartų, Vakarė Petrėtytė pridėjo 4 tikslius metimus. Šiaulių ekipai Lina Abramauskaitė įmetė 9 įvarčius, Laura Tumaitė – 4.

Šiaulietės po šio turo lieka su 2 iškovotais taškais, o Garliavos merginos susilygino su „ACME-Žalgirio“ rankininkėmis.

Pirmąja pergale šį sezoną džiaugtis gali Utenos DSC merginos, kurios namuose priėmė SK „Molėtų“ rankininkes.

Susitikimas nuo pat jo pradžios pasižymėjo lygia ir atkaklia kova ir nė vienai iš komandų nepavyko susikurti bent kiek labiau apčiuopiamos persvaros. Po pirmojo kėlinio 16:14 priekyje dar buvo Molėtų merginos.

Antrąjį kėlinį geriau pradėjusi Utenos komanda ne tik išlygino rezultatą, bet jį ir persvėrė – 17:16. Likus žaisti 2,5 minutės uteniškės pirmavo 30:29, bet rezultatą išlygino Lina Umbrasaitė – 30:30. Pergalingą įvartį Utenos komandai pelnė Laura Salamanavičė – 31:30.

Nugalėtojoms 10 įvarčių surinko Martyna Pivoraitė, Ernesta Samarskytė pridėjo 8 tikslius metimus. Molėtų komandai L.Umbrasaitė ir Fausta Adulčikienė surinko po 8 įvarčius.

Šiuo metu abi komandos turi po 2 iškovotus taškus, tiek pat jų turi ir SC „Dubysa“-ŠSG.

Į antrąją poziciją po šio turo šoktelėjo Vilniaus „Eglė“, kuri namuose susitiko su Klaipėdos „Viesulo SC-Dragūno“ ekipa.

Pirmasis rungtynių kėlinys pasižymėjo aukštu rezultatyvumu, bet per pusę pirmojo kėlinio laiko nė viena iš komandų nesugebėjo išsiveržti į priekį – 9:9. Vilnietės netrukus susikūrė 3 įvarčių pranašumą (14:11), o po pirmojo kėlinio pirmavo 19:15.

Antrajame kėlinyje „Eglė“ demonstravo užtikrintą žaidimą ir išliko priekyje. Nors likus žaisti 6 minutes skirtumas sumažėjo iki 2 įvarčių (29:27), bet tuomet 2 įvarčius pelnė Beatričė Ruseckaitė (31:27), o pergalę šeimininkės šventė 33:28.

Vilniaus komandai Greta Sadauskaitė įmetė 8 įvarčius, B.Ruseckaitė surinko 7. Klaipėdos ekipai Samanta Klovaitė įmetė 9 įvarčius, Aušra Stroputė – 7.

9 taškus turinti „Eglė“ šoktelėjo į antrąją vietą, o Klaipėdos klubas 6 taškais lieka penktoje lentelės pozicijoje.