LMRL – įtemptas Vilniaus derbis ir pirmoji „Molėtų“ pergalė

Publikuota - 2021-11-21 Autorius - Tautvydas Kubilius

Savaitgalį Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) vyko keturios intriguojančios kovos, po kurių lygoje nebeliko komandų, kurios nebūtų barsčiusios taškų.

Daugiausiai ažiotažo sulaukė rungtynės Vilniuje, kur vyko miesto derbis. Šį sezoną it ant sparnų žaidžiančios „Tauro“ merginos iki šio susitikimo žygiavo pergalingu keliu, o jų kelyje atsidūrusi „Eglė“ suklupusi buvo tik sykį.

 Vilniaus derbyje netrūko kietos kovos ir emocijų – nuotr. Dominykas Repečka

Dviejų sostinės komandų akistata po permainingos kovos baigėsi lygiosiomis – 27:27.

Rungtynes geriau pradėjo „Tauro“ rankininkės, kurios įpusėjus pirmajam kėliniui turėjo dviejų įvarčių pranašumą – 7:5. Nors persvara buvo šoktelėjusi ir iki trijų įvarčių (10:7), tačiau netrukus „Eglė“ rezultatą išlygino – 11. Anos Andronik ir Silvijos Mackonytės įvarčiai leido „Taurui“ prieš pertrauką susikurti trapų pranašumą – 15:13.

Antrajame kėlinyje „Tauro“ pranašumas vėl šoktelėjo iki 3 įvarčių (18:15), bet po Inesos Verbovik tikslaus metimo rezultatas vėl tapo lygus (19:19), o Rita Repečkaitė išvedė „Eglę“ į priekį – 22:21. Likus žaisti 8 minutes „Eglė“ priekyje jau buvo 4 įvarčiais (26:22), tačiau Karolio Kaladinsko auklėtinių žaidimas ėmė strigti, o „Tauras“ greitai mažino atsilikimą. Paskutinę rungtynių minutę Singridos Kulikovaitės metimas lėmė lygų rungtynių rezultatą – 27:27.

„Tauro“ klubui Silvija Mackonytė įmetė 9 įvarčius, Dominyka Andronik pridėjo 8, Singrida Kulikovaitė – 5. „Eglės“ ekipai Greta Sadauskaitė surinko 9 įvarčius, Inesa Verbovik – 7, Rita Repečkaitė – 5.

Nepaisant prarasto pirmojo taško, „Tauras“ išliko pirmoje turnyrinės lentelės vietoje, tačiau jau kitame ture jų laukia dar vienas rimtas iššūkis – išvykoje vilnietės susitiks su Kauno „ACME-Žalgirio“ klubu.

Įsimintinas šis savaitgalis ir „Molėtų“ merginoms, kadangi joms pavyko iškovoti pirmuosius sezono taškus. Išvykoje žaidusios molėtiškės 27:25 (16:13) palaužė Šiaulių SC „Dubysa“-ŠSG komandą.

Nors susitikimas prasidėjo lygia kova, tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje sėkmingą atkarpą sužaidė Molėtų merginos, kurios susikūrė trijų įvarčių persvarą – 16:13. Po pertraukos pranašumas buvo šoktelėjęs iki 5 įvarčių (23:18), tačiau rungtynių pabaigoje po Lauros Tumaitės tikslaus metimo ekipas skyrė vos įvartis – 25:26. Vis tik šiaulietės perlaužti rungtynių tėkmės paskutinėmis minutėmis neįstengė ir viešnios šventė pirmąją pergalę – 27:25.

Nugalėtojoms Lina Umbrasaitė įmetė 9 įvarčius, Monika Lastovskytė surinko 8, Fausta Adulčikienė – 5. Šiaulių komandai Laura Tumaitė įmetė 8, Rugilė Bendikaitė – 6.
Po šių rungtynių Šiaulių ir Molėtų komandos įsitaisė turnyrinės lentelės kaimynystėje, kadangi abi ekipos savo sąskaitose turi po 2 iškovotus taškus.

Svarbią pergale džiaugtis galėjo ir Kauno raj. „Cascada-HC Garliava SM“ rankininkės, kurios išvykoje 31:19 (15:9) įveikė lentelėje aukščiau buvusią Klaipėdos „Viesulo SC-Dragūno“ ekipą.

Jau susitikimo pradžioje Ritos Urniekienės vadovaujama Garliavos ekipa pademonstravo solidžią gynybą (5:1), o per pirmąjį kėlinį vos 9 įvarčius praleidusios viešnios turėjo 6 įvarčių persvarą – 15:9.Po pertraukos klaipėdietės mažinti deficito neįstengė ir po vartininkės Benitos Šliupaitės įvarčio jis šoktelėjo iki dviženklio – 28:18. Pergalę praėjusių metų čempionės pasiekė užtikrintai – 31:19.

Mantė Voskresenskaja prie pergalės prisidėjo net 11 įvarčių, Karolina Sparnauskaitė surinko 10. Klaipėdos komandai Samanta Klovaitė pelnė 10 įvarčių.

Po šių rungtynių Garliavos ekipa turnyrinėje lentelėje pavijo klaipėdietes ir abi ekipos turi po 6 taškus.

Lengviausiais taškai džiaugėsi „ACME-Žalgirio“ rankininkės, kurios išvykoje 47:18 (22:12) nugalėjo Utenos DSC merginas.

Po šios pergalės žalgirietės įsitvirtino antroje turnyrinės lentelės vietoje ir šiuo metu tik vienu tašku atsilieka nuo lyderių „Tauro“ rankininkių, o kitame ture šios dvi komandos išbandys jėgas tarpusavyje.

Prie pergalės Audinga Kniubaitė prisidėjo 15 įvarčių, Deimantė Baranauskaitė ir Deimantė Burbaitė surinko po 7. Utenos ekipai Ieva Podolskė įmetė 6, Laura Salamanavičė – 4.