LMRL – išvarymais ir maksimalia intriga pažymėtos kovos Vilniuje ir puikus klaipėdiečių startas

Publikuota - 2021-11-14 Autorius - Tautvydas Kubilius

Šeštadienį Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) vyko net 4 rungtynės, o itin intriguojančios kovos užfiksuotos Vilniuje, kur galima buvo išvysti lygoje pirmaujančių komandų akistatas.

Tikra drama užfiksuota susitikime tarp Vilniaus „Eglės“ ir Kauno „ACME-Žalgirio“ ekipų. Traumų praretinta kauniečių komanda po dramatiškos kovos 37:36 (20:16) nugalėjo Vilniaus klubą.

 „ACME-Žalgiris“ šventė pergalę Vilniuje – „Eglė“ nuotr.
Vilnietės geriau pradėjo rungtynes ir po Ritos Repečkaitės tikslaus metimo pirmavo 4 įvarčiais (5:1), tačiau Antano Skarbaliaus auklėtinės netruko išlyginti rezultato – 6:6. Nors „Eglė“ vėl surengė spurtą (10:8), tačiau skylėta Vilniaus ekipos gynyba leido žalgirietėms dar iki pertraukos susikurti pranašumą – 20:16.

Antroje rungtynių dalyje kaunietės padidino persvarą iki 6 įvarčių (29:23), tačiau tuomet raudoną kortelę gavo ekipos vartininkė Olesia Semenčenko ir į vartus turėjo stoti Neringa Gudaitytė. Likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos Vilniaus ekipa buvo priekyje (34:33), tačiau, nepaisant to, kad trečią pašalinimą užsidirbo Lena Schleupen, žalgirietės ginklų nesudėjo. 3:0 atkarpą laimėjusios kaunietės išsiveržė į priekį (36:34) ir nors „Eglė“ rungtynių pabaigoje galėjo išsigelbėti, bet Audinga Kniubaitė pelnė dar vieną įvartį, o N.Gudaitytė patikimai apsaugojo Kauno ekipos vartus.

Nugalėtojoms A.Kniubaitė įmetė 11 įvarčių, Dovilė Ilčiukaitė pridėjo 10, Lena Schleupen 6. Vilniaus ekipai Inesa Verbovik ir Daiva Aleksandravičūtė įmetė po 8 įvarčius, Greta Sadauskaitė – 7.

Abi ekipos po 4 turų šiuo metu turi po 3 pergales ir 1 pralaimėjimą.

Ne ką mažiau intrigos užfiksuota ir rungtynėse tarp Vilniaus SM „Tauro“ ir Kauno raj. „Cascados-HC Garliavos SM“.

Praėjusių metų čempionės iš Garliavos neatsilaikė prieš Vilniaus komanda, kuri šventė pergalę 28:24 (15:10) ir tapo vienvalde lygos lydere.

Vilnietės užtikrinčiau atrodė nuo pat susitikimo pradžios ir įpusėjus pirmajam kėliniui buvo praleidusios vos 3 įvarčius – 7:3. Nors garliavietės pagerino puolimą, tačiau tiksliais įvarčiais atsakiusios „Tauro“ rankininkės iki pertraukos susikūrė 5 įvarčių persvarą – 15:10.

Antrajame kėlinyje Ritos Urniekienės auklėtinės sumažino atsilikimą (16:18), o vėliau išsiveržė į priekį – 22:21. Vis tik lemiamos atkarpos metu vėl užtikrinčiau atrodė Vilniaus klubas, kuris likus žaisti 5 minutėms po Kamilės Stanelytės metimo pirmavo 2 įvarčiais – 26:24. Per paskutinę 5 minučių atkarpą svečių komanda nepelnė nė įvarčio ir vilnietės išsaugojo pergalingą pranašumą.

Po šio laimėjimo Vilniaus ekipa su 4 pergalėmis per 4 mačus tapo vienvalde lygios lydere. Garliavos ekipai tai buvo jau antroji nesėkmė šiame sezone.

Trečiąją pergalę šiame sezone pasiekė Klaipėdos „Viesulo SC-Dragūno“ merginos, kurios išvykoje 25:22 (14:14) nugalėjo SK „Molėtų“ rankininkes.
Klaipėdietės iškovojo 3 pergalę – „Viesulo SC-Dragūno“ nuotr.

Kol kas be pergalių esanti Moletų ekipa garbingai priešinosi varžovėms, tačiau antrajame kėlinyje klaipėdietės įrodė savo pranašumą. Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus (14:14), tačiau įpusėjus antrosios rungtynių dalies laikui viešnios jau pirmavo 4 įvarčiais – 21:17. Nors Molėtų merginos priartėjo (21:23), tačiau Klaipėdos klubas pergalės iš rankų jau neišleido.

Į pergalę uostamiesčio komandą vedė Vilgita Idzelytė, pelniusi 6 įvarčius, Austėja Rimkutė pridėjo 5, Samanta Klovaitė – 4. Utenos ekipai Lina Umbrasaitė pelnė net 10 įvarčių, Monika Lastovskytė surinko 7.

Molėtiškės po 4 turų pergalių vis dar neturi, o Klaipėdos ekipos su 3 laimėjimais dalijasi 2–4 vietas su dar dviem ekipomis.

Pirmąją pergale šį savaitgalį galėjo džiaugtis Šiaulių SC „Dubysa“-ŠSG merginos, kurios išvykoje 38:27 (17:12) įveikė Utenos DSC rankininkes.

Jau pirmoje rungtynių pusėje solidžią persvarą (17:12) susikūrusi Šiaulių ekipa po pertraukos didesnių iliuzijų varžovėms nesuteikė. Jau pirmosiomis kėlinio minutėmis pranašumas dar labiau išaugo (22:13), o likus žaisti 9 minutes skirtumas pasiekė dviženklį – 33:23. Likęs susitikimo laikas tebuvo formalumas ir esminių pokyčių per jį neįvyko.

Pirmąją pergalę pasiekusiai Šiaulių ekipai Lina Abramauskaitė įmetė 11 įvarčių, Evelina Damanskytė surinko 7. Utenos ekipai Laura Salamanavičė ir Ieva Podolskė pelnė po 7 įvarčius.