LMRL finalo serija startavo „Eglės“ pergale išvykoje

Publikuota - 2021-05-12 Autorius - Tautvydas Kubilius

Trečiadienį startavo Lietuvos moterų rankinio lygos (LMRL) finalo serijos. Dėl aukso iki trijų pergalių kovoja Kauno raj. „Cascada-HC Garliava SM“ ir Vilniaus „Eglė“, o dėl trečiosios vietos iki 2 pergalių kaunasi Kauno „ACME-Žalgiris“ ir Vilniaus „Tauras“.

Vilniaus „Eglė“ serijoje išsiveržė į priekį 1:0 – rankinis.lt nuotr.

 Iki pat finalo serijos be kluptelėjimų atžygiavusi Garliavos komanda patyrė šaltą dušą jau pirmosiose rungtynėse namuose. Reguliaraus sezono nugalėtojos po atkaklios kovos 28:31 (13:12) turėjo pripažinti „Eglės“ merginų pranašumą.

Rungtynių lūžis įvyko tik pačioje susitikimo pabaigoje. Likus žaisti 10 minučių iki susitikimo pabaigos garliavietės pirmavo (25:24), o Karolina Sparnauskaitė persvarą ir dar labiau padidino – 26:24. Būtent tuomet viešnios iš Vilniaus perėmė iniciatyvą ir likus žaisti 5 minutėms iki susitikimo pabaigos jau buvo priekyje – 28:26. Per likusį laiką „Eglė“ trapią persvarą išlaikė ir šventė pergalę – 31:28.

Prie pergalės daugiausiai prisidėjo Daiva Aleksandravičiūtė, pelniusi 10 įvarčių, Vakarė Damulevičiūtė pridėjo 6, Beatričė Ruseckaitė – 5, Greta Sadauskaitė ir Rita Repečkaitė – po 4, Ugnė Malinauskaitė ir Dovilė Navikaitė – po 1.

Garliavos komandai Karolina Sparnauskaitė surinko 10 įvarčių, Kamilė Bušaitė – 5, Mantė Voskresenskaja – 4, Emilė Aglinskaitė, Gabija Kleizaitė – po 3, Evelina Dževerakaitė – 2, Martyna Ustilaitė – 1.

Antrosios finalo serijos rungtynės šeštadienį 17.30 val. vyks Vilniuje.

Mažajame finale Kauno „ACME-Žalgiris“ priartėjo prie bronzos. Kaunietės namuose 28:27 (13:14) palaužė Vilniaus SM „Tauro“ rankininkes.

Vilnietės antrajame rungtynių kėlinyje buvo įgijusios netgi 4 įvarčių (18:14), tačiau pranašumo neišlaikė ir įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus – 20:20. Lemiamą atkarpą geriau žaidė žalgirietės, kurios spurtavo (25:21) ir nors vilnietėms pavyko priartėti maksimaliai (27:26), tačiau pergalės iš rankų daugkartinės šalies čempionės neišleido – 28:27.

Rezultatyviausia „ACME-Žalgirio“ gretose buvo Viltė Lubytė, pelniusi 9 įvarčius, Grėta Burkaitė, Ramunė Poškutė, Karolina Čekuolytė, Austėja Narauskaitė surinko po 4, Simona Jaškūnaitė – 2, Kamilė Golubeva – 1.

Vilniaus komandai Silvija Mackonytė įmetė 10 įvarčių, Gabija Balevičiūtė pridėjo 8, Dominyka Andronik ir Sigirda Kulikovaitė – po 3, Ana Andronik – 2, Smiltė Grotuzaitė – 1.

Antrosios serijos rungtynės Vilniuje vyks šeštadienį 12.00 val.