Lietuvos rankinio lygoje – vilniečių staigmena uostamiestyje

Publikuota - 2023-01-22 Autorius - Viktoras Kesminas

Lietuvos vyrų rankinio lygoje sužaistos dvejos rungtynės. Pirmą pralaimėjimą šį sezoną patyrė Klaipėdos „Dragūnas“. Tarp lyderių esanti uostamiesčio komanda namuose netikėtai pralaimėjo priešpaskutinę šeštą vietą užimančiam HC „Vilniui“.

 Šeimininkai pirmame kėlinyje susikrovė šešių įvarčių persvarą, tačiau antro kėlinio viduryje vilniečiai sugebėjo ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą. Labai atkakliai vykusioje rungtynių pabaigoje „Vilniaus“ rankininkai išplėšė pergalę iki finalinės sirenos likus žaisti 5 sekundėms. „Vilnius“ laimėjo rezultatu 31:30 (14:17).

 Nugalėtojams Mindaugas Urbonas pelnė 10 įvarčių, po 6 įvarčius surinko Vaidas Drevinskas ir pergalingą įvartį įmetęs Airidas Petronis. „Dragūno“ gretose rezultatyviausiai žaidė po 9 įvarčius pelnę Mykolas Lapiniauskas ir Gytis Šmantauskas.

 „Tikėjomės blogesnio mūsų pačių žaidimo ir geresnio varžovų žaidimo. „Dragūnas“ šiais metais jau sužaidė dvejas rungtynes Baltijos lygoje, o mums tai buvo pirmos rungtynės po ilgokos pertraukos. Tikėjausi, kad žaidėjai atiduos visą širdį aikštelėje, bet tokios rungtynių eigos tikrai neprognozavau. Pagrindinis veiksnys ir buvo vyrų noras laimėti. Pajutome, kad galime lygiai žaisti su „Dragūnu“ ir atsirado pasitikėjimas savo jėgomis“, – teigė „Vilniaus“ komandos treneris Petras Raupėnas.

 „Tai yra gėda. Niekas nepavyko. Jokių eksperimentų nedarėme, todėl nežinau ar čia neįvertinome varžovų, ar yra kitos pralaimėjimo priežastys. Kai kurie mūsų rankininkai negali gerai sužaisti dvejų rungtynių iš eilės. Jei vienas sužaidžia puikiai, tai kitose to žmogaus tiesiog nėra. Turėjome šešių įvarčių pranašumą, sakiau, kad vis tiek reikia įmesti. Neįmetėme, suklydome, persvara sumažėjo ir varžovas pajuto, kad gali įkasti ir laimėti. Taip ir padarė. Gal šaltas dušas ir reikalingas jaunam žmogui“, – apie pralaimėjimo priežastis kalbėjo „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis.

 Kitose rungtynėse Kauno „Granitas-Karys“ svečiuose 26:22 (16:10) nugalėjo Vilniaus „Amber“. Manvydas Lazauskas prie „Granito“ pergalės pridėjo 10 įvarčių, 7 – Matas Jurkevičius, 6 – Modestas Štarolis. „Amber“ komandai 8 įvarčius pelnė ukrainietis Serhijus Sedčenko, 4 įvarčius įmetė iš Danijos aukščiausios lygos „Skjern“ klubo jaunimo akademijos į Vilnių grįžęs Matas Aukštikalnis.

 Lietuvos čempionate vienintele komanda, nepatyrusia pralaimėjimo, išlieka Alytaus „Varsa-Stronglasas“. Dzūkijos sostinės ekipa turi 13 taškų po 7 rungtynių. „Dragūnas“ taip pat turi 13 taškų, tačiau yra sužaidęs rungtynėmis daugiau. Kitą šeštadienį lyderiai tarpusavyje kovos Klaipėdoje.