Kovose dėl I lygos medalių prireikė pratęsimų

Publikuota - 2022-04-24 Autorius - Viktoras Kesminas

Neįtikėtinai atkaklios ir dramatiškos rankininkų kovos aikštelėje, gausybė žiūrovų ir griausmingas komandų palaikymas tribūnose bei sirgalius užvedantys šokėjų pasirodymai – taip Molėtuose praūžė Lietuvos rankinio I lygos finalinis ketvertas. Finalų puošmena tapo kovos dėl medalių. Tiek finale, tiek ir kovoje dėl bronzos medalių prireikė pratęsimo.

I lygos finale susitiko finalinio ketverto šeimininkai „Molėtų“ rankininkai ir Vilniaus „Amber-SM Tauras“. Molėtiškiai rungtynes pradėjo 3:0 ir pirmame kėlinyje nuolat pirmavo. Po pertraukos vilniečiams pavyko persverti rezultatą. Iki antro kėlinio pabaigos likus 4 minutėms svečiai turėjo net 4 įvarčių persvarą 33:29. Tačiau žiūrovų audringai palaikomi šeimininkai sukilo į lemiamą šturmą ir aidint antro kėlinio sirenai „Molėtų“ lyderis Mindaugas Agurkis išlygino rezultatą 33:33. Nugalėtojui išaiškinti prireikė pratęsimo. Jame net penkis kartus rezultatas buvo lygus, bet pačią rungtynių pabaigą sėkmingiau sužaidė „Amber-SM Tauras“ ir išplėšė pergalę rezultatu 40:38.

Nugalėtojus į priekį vedė 11 įvarčių pelnęs Romas Aukštikalnis, 7 įvarčius prie pergalės pridėjo Pijus Gatelis. Rezultatyviausiai „Molėtų“ gretose žaidė M. Agurkis, surinkęs 14 įvarčių, 9 įvarčius įmetė Airidas Petronis.

Finalo vaizdo įrašas:

 Pratęsimo prireikė ir kovoje dėl bronzos medalių, dėl kurių rungėsi Varūnos „Ūla“ ir „Šiauliai“. Per pagrindinį rungtynių laiką net 15 kartų rezultatas buvo lygus ir nei vienai komandai nepavyko įgyti bent kiek didesnės persvaros. Du kėliniai baigėsi 23:23. Pratęsime „Ūlos“ rankininkai varžovams leido įmesti vos 2 įvarčius per 10 minučių ir laimėjo rezultatu 29:25.

Marius Miškinis nugalėtojams pelnė 6 įvarčius, 5 įvarčius prie pergalės pridėjo Klaidas Stoškus. Šiauliečių gretose rezultatyviausias su 7 įvarčiais buvo Rokas Lesčinskas, po 5 įvarčius įmetė Mindaugas Nakvosas ir Rokas Zdanavičius.

Rungtynių dėl 3 vietos vaizdo įrašas:

Po finalų vykusioje apdovanojimų ceremonijoje prizai įteikti ir už individualius pasirodymus. Naudingiausiu lygos rankininku išrinktas Romas Aukštikalnis iš „Amber-SM Tauro“. Rezultatyviausiu tapo Mindaugas Agurkis su 193 įvarčiais. Antras liko Mantas Urvikis – 129 įvarčiai, trečias Mantas Meduneckas iš „Utenos“ – 115 įvarčių.

Išrinktas ir simbolinis lygos septynetas: vartininkas Mantas Mizaras iš „Ūlos“, kairysis kraštas Ernestas Stvolas iš „Amber-SM Tauro“, dešinysis kraštas Airidas Petronis iš „Molėtų“, kairysis pusiau kraštas Mantas Urvikis iš Šalčininkų raj. „Sokol“, dešinysis pusiau kraštas Mindaugas Nakvosas iš „Šiaulių“, linijos žaidėjas Andrej Gaiduk iš „Sokol“, geriausio įžaidėjo rinkimuose net trys rankininkai surinko lygiai balsų ir tik pagal papildomus rodiklius geriausiu tapo Mindaugas Agurkis iš „Molėtų“. Geriausiu gynėju išrinktas Kęstutis Kremeris iš Klaipėdos „Mėmeslio-CSC Telecom“ ekipos.