Be dviejų pašalintų žaidėjų likusi Garliavos komanda išlygino finalo serijos rezultatą

Publikuota - 2021-05-15 Autorius - Tautvydas Kubilius

Lietuvos moterų rankinio lygos (LMRL) finale pergalę pasiekė Kauno raj. „Cascada-HC Garliava SM“ merginos, kurios išvykoje 25:24 (14:14) palaužė Vilniaus „Eglės“ rankininkes. Pergalę pasiekusi Garliavos komanda išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą – 1:1.

E.Aglinskaitė buvo rezultatyviausia nugalėtojų gretose – LRF nuotr.

Sėkmingiau rungtynes pradėjo garliavietės, kurios gana greitai įgijo 3 įvarčių pranašumą (5:2) ir jį išlaikė iki kėlinio vidurio – 7:4. Vis tik tuomet viešnios krito į duobę ir „Eglė“ netgi buvo išsiveržusi į priekį 2 įvarčiais (13:11), tačiau iki pertraukos pranašumo vilnietės neišlaikė ir ilsėtis ekipos išėjo esant lygiam rezultatui – 14:14.

Antroje susitikimo pusėje kur kas geriau startavo Kauno rajono ekipa (18:14), kuri persvarą sugebėjo išlaikyti iki pat lemiamų susitikimo minučių. Nors likus 7 minutėms „Eglė“ atsiliko tik vienu įvarčiu (22:23), tačiau Inesa Verbovik padidino Garliavos persvarą – 24:22. Dovilė Navikaitė vėl buvo priartinusi vilnietes per vieną įvartį (23:24), tačiau Martyna Ustilaitė įtvirtino viešnių pranašumą (25:23), kurį paskutiniosios atakos metu Beatričė Ruseckaitė jau tik sumažino iki minimalaus – 24:25.

Garliavos komandoje rungtynių dėl raudonų kortelių nebaigė net dvi žaidėjos. Dar pirmajame kėlinyje už grubų žaidimą pašalintos buvo Mantė Voskresenskaja ir Gabija Kleizaitė.

Nugalėtojoms Emilė Aglinskaitė pelnė 5 įvarčius, Kamilė Bušaitė, Karolina Sparnauskaitė ir Evelina Dževerakaitė pridėjo po 4, Inesa Verbovik, Džoana Šiaučiūnaitė ir Gabija Kleizaitė – po 2, Mantė Voskresenskaja ir Martyna Ustilaitė – po 1.

Vilniaus komandai Dovilė Navikaitė įmetė 7 įvarčius, Beatričė Ruseckaitė surinko 5, Daiva Aleksandravičiūtė, Vakarė Damulevičiūtė ir Rita Repečkaitė – po 3, Greta Sadauskaitė – 2, Greta Makovskytė – 1.

Trečiosios finalo serijos rungtynes jau ateinantį trečiadienį bus žaidžiamos Garliavoje.

Mažajame finale serijos rezultatą (1:1) sugebėjo išlyginti Vilniaus SM „Tauro“ merginos, kurios namuose 27:21 (13:9) nugalėjo Kauno „ACME-Žalgirio“ rankininkes.

Rungtynių pradžioje nei vienai iš komandų nepavyko atitrūkti ir įpusėjus pirmojo kėlinio laikui rezultatas dar buvo lygus (6:6), tačiau būtent tada vilnietės perėmė iniciatyvą ir dar iki pertraukos susikūrė 4 įvarčių pranašumą – 13:9. Po pertraukos žalgirietės dar bandė gelbėtis, tačiau visos jų pastangos buvo bergždžios ir prabėgus 10 minučių antrajame kėlinyje „Tauro“ persvara abejonių nekėlė – 19:10. Nors per likusį laiką žalgirietėms pavyko priartėti, tačiau pergalingo pranašumo šeimininkės iš savo rankų neišleido ir šventė pergalę 27:21.

Nugalėtojoms Silvija Mackonytė įmetė 10 įvarčių, Dominyka Andronik pridėjo 6, Gabija Balevičiūtė – 5, Ūla Vienažindytė – 4, Ana Andronik – 2. Kauno komandai Viltė Lubytė įmetė 6 įvarčius, Karolina Čekuolytė surinko 5, Austėja Narauskaitė ir Ramunė Poškutė – po 3, Grėta Burkaitė ir Arėja Rimkūnaitė – po 1.

Mažajame finale serijoje žaidžiama iki 2 pergalių ir lemiamas susitikimas trečiadienį įvyks Kaune.