LRF taurės finalas be Vilniaus komandų – pergales pasiekė „Dragūnas“ ir „Granitas-Karys“

Publikuota - 2021-02-14 Autorius - Tautvydas Kubilius

Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės varžybose paaiškėjo finalo dalyviai. Dviejuose dramatiškuose pusfinaliuose Garliavos pergales pasiekė Kauno „Granitas-Karys“ ir Klaipėdos „Dragūnas“.

T.Bučinskas sužaidė puikią atkarpą antrajame kėlinyje – nuotr. rankinis.lt

„Granito-Kario“ varžove pusfinalyje buvo HC „Vilniaus“ ekipa, kuri mačą pradėjo solidžiau. Vaidas Drevinskas puikiai atrodė prieš savo buvusį klubą, o jo vedami vilniečiai įpusėjus pirmajam kėliniui buvo priekyje – 8:5. Iki pertraukos sostinės klubas išlaikė tą patį trijų įvarčių pranašumą – 15:12.

Antrajame kėlinyje „Granitas-Karys“ po truputį perėmė iniciatyvą. Puikiai kauniečių gretose atrodė Tadas Bučinskas, kuris pirmajame kėlinyje užsidirbo 2 dviejų minučių pašalinimus, tačiau po pertraukos žaidė išties solidžiai. „Granitas-Karys“ likus 10 minučių iki mačo pabaigos pirmavo (26:25), o likus 5 minutėms pranašumas šoktelėjo iki 3 įvarčių – 30:27. Per likusį laiką HC „Vilnius“ sugebėjo priartėti, tačiau Kauno klubas pergalingą pranašumą išlaikė – 31:30.

Po pergalės kauniečių vyriausiasis treneris Vaidotas Grosas gyrė savo ekipos vartininką Luką Gurskį.

Didelis ačiū Lukui Gurskiui, kuris sustovėjo puikiai. Geras vartininko žaidimas yra 50 procentų rezultato. Varžovų vartininko atremtus metimus daugiau lėmė mūsų pačių prastas situacijų realizavimas.

Pradžioje gynyba funkcionavo neblogai, bet praleisdavome greitų įvarčių, tad reikėjo tą pagerinti. Po pertraukos tą ir padarėme“, – kalbėjo V.Grosas.

Rezultatyviausi Kauno ekipoje buvo Tadas Bučinskas ir Arminas Stankūnas, pelnę po 8 įvarčius, Mantas Sturonas pridėjo 6, Marius Kairys – 3.
Vilniaus klubui Vaidas Drevinskas surinko 9 įvarčius, Martynas Žala pridėjo 7, Martynas Lapinskas – 5, Mindaugas Urbonas – 4.

Kitame pusfinalyje susitiko principiniai varžovai – Vilniaus „Šviesa“ ir „Dragūnas“. Būtent šios dvi komandos susitiko praėjusių metų LRF taurės finale.

Nuo pat mačo pradžios užvirė lygi ir bekompromisė kova, o pirmaujančios komandos keitėsi gana dažnai. Vis tik įpusėjus pirmajam kėliniui „Dragūnui“ buvo pavykę atitrūkti (8:5), tačiau jau už keliu minučių rezultatas buvo lygus – 10:10. Pasibaigus pirmojo kėlinio laikui rezultatas buvo taip pat lygus – 17:17.

Antrajame kėlinyje vaizdas per daug nepasikeitė ir nė viena iš komandų taip ir neatitrūko. Vilniaus komandą į priekį tempė Karolis Antanavičius, o „Dragūno“ gretose spindėjo broliai Gabrielius ir Deividas Virbauskai. Būtent po D.Virbausko tikslaus metimo, likus žaisti 10 minučių iki susitikimo pabaigos, Klaipėdos klubo persvara šoktelėjo iki 3 – 30:27. Vis tik šio pranašumo „Dragūnui“ ilgai išlaikyti nepavyko ir prabėgus dar 5 minutėms ekipas skyrė vos vienas įvartis – 31:30. Komandoms dar kartą apsikeitus sėkmingomis atakomis liko tas pats vienas įvarčio skirtumas – 33:32. Lemiamomis sekundėmis „Dragūnui“ pavyko apsiginti, o Lukas Juškėnas realizavo septynių metrų baudinį ir įtvirtino pergalę – 34:32.

Po pergalės klaipėdiečių strategas Artūras Juškėnas akcentavo gerą brolių Virbauskų žaidimą ir džiaugėsi pergale prieš principinį varžovą.

Rungtynių gale nereikėjo žaisti gražiai, reikėjo žaisti užtikrintai. Tą darėme ir mes, ir varžovai.

Broliai Virbauskai yra ne tik šiandienos, bet ir apskritai pagrindiniai šios komandos žaidėjai. Jie tai turi daryti visą sezoną. Džiugu matyti juos tokius šiandien, tačiau man tai nėra staigmena. Mums šiek tiek šiandien trūko drausmės puolime.

Visada, kai eini žaisti su „Šviesa“ nereikia kažkokio papildomo nusiteikimo. Tai yra principinis dviejų varžovų mačas. Jų komandoje dabar trys mūsų buvę žaidėjai, kurie žino mūsų žaidimą. Tai čia priešiška dviejų draugų kova“, – teigė strategas.

Klaipėdos komandai po 10 įvarčių surinko Ž.G.Virbauskas ir D.Virbauskas, 5 pridėjo Lukas Juškėnas, 4 – Benas Butkus, 3 – Mykolas Lapiniauskas.

„Šviesai“ 11 įvarčių surinko K.Antanavičius, 4 įmetė Tadas Rasakevičius, po 3 – Karolis Bliuvas, Šarūnas Ugianskis, Rosvaldas Ramunis ir Laurynas Palevičius.

Sekmadienį 14.00 val. Garliavoje įvyks LRF taurės finalas, kurį tiesiogiai bus galima stebėti SPORT1 kanalu.