LRF taurę iškovojo klaipėdiečiai

Publikuota - 2021-02-14 Autorius - Tautvydas Kubilius

Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurė sugrįžta į Klaipėdą. Po vienerių metų pertraukos šį trofėjų iškovojo „Dragūnas“, kuris Garliavoje vykusiame finale 34:29 (15:15) pranoko Kauno „Granitą-Karį“.

Mačą kiek geriau pradėjo klaipėdiečiai, kurie gana greitai įgijo 3 įvarčių pranašumą (4:1), tačiau Kauno klubas nesutriko ir įpusėjus pirmajam kėliniui po Armino Stankūno tikslaus metimo jau buvo priekyje – 8:7. Per likusį kėlinio laiką klaipėdiečiams pavyko panaikinti minimalų atsilikimą ir į pertrauką klubai išėjo esant lygiam rezultatui – 15:15.

Antrajame kėlinyje, sužaidus dešimt minučių, „Granitas-Karys“ buvo priekyje (21:20), tačiau tuomet įvyko lemtingas lūžis. „Dragūnas“ pagerino savo gynybą ir atkarpą laimėjo 7:2 bei susikūrė trijų įvarčių persvarą – 27:23. Nors Kauno klubas dar buvo priartėjęs (25:27), tačiau „Dragūnas“ mačo gale sužaidė drausmingai ir išsaugojo pergalingą pranašumą – 34:29.

Po pergalės „Dragūno“ vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas teigė, kad tokiuose mačuose daug ką lemia mažos detalės bei nusiteikimas.

„Po pertraukos geriau gynėmės. Tikrai neleidome Šarkauskui ir Stankūnui mesti tokių gerų metimų. Vis tik po visų pertraukų tiek mums, tiek varžovams žaisti dvi tokias rungtynes iš eilės buvo geras charakterio patikrinimas.

Laimėti taurę ir čempionatą yra labai sunku. Dažnai po pergalės taurėje būna atsipalaidavimas ir lygoje kitas rungtynes pralaimi.

Faktas, kad koronavirusas turi taip pat įtakos šiam sezonui. Visų pirma, jis veikia psichologiškai. Tu ruošiesi rungtynėms – jos neįvyksta, tada išsiderina treniruočių ritmas. Natūralu, kad tai turi įtakos“, – kalbėjo A.Juškėnas.

Pusfinalyje „Dragūnas“ įveikė praėjusių metų taurės laimėtoją Vilniaus „Šviesą“, o „Granitas-Karys“ pranoko HC „Vilniaus“ rankininkus.

Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju buvo išrinktas vienas iš Klaipėdos „Dragūno“ lyderių Deividas Virbauskas, kuris pusfinalyje įmetė 10 įvarčių, o finale pasižymėjo 4 kartus.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias finale buvo Žanas Gabrielius Virbauskas, pelnęs 8 įvarčius, Gytis Šmantauskas pridėjo 7, Laurynas Simonavičius, Mykolas Lapiniauskas, Deividas Virbauskas pasižymėjo po 4 kartus.

Kauno klubui Paulius Šarkauskas ir Arminas Stankūnas įmetė po 7 įvarčius, Tadas Bučinskas surinko 6, Mantas Sturonas – 4.