LRF I lyga – T.Drakšo dominavimas ir ryškėjantys lyderiai

Publikuota - 2020-10-12 Autorius - Tautvydas Kubilius

Savaitgalį įvairiuose Lietuvos miestuose vyko antrasis LRF I-osios lygos turas, po kurio liko 3 komandos, iškovoję abi pergales. Pirmasis mačas dar penktadienį vyko Garliavoje, kur susitiko šeimininkė Kauno raj. „SM-Garliava“ ir vieni iš lygos favoritų HC „Molėtų“ rankininkai.

Pirmajame ture pergalę iškovoję molėtiškiai solidžiai startavo ir šiame susitikime. Jau įpusėjus pirmojo kėlinio laikui svečiai turėjo 4 įvarčių pranašumą (9:5), o per likusį pirmosios susitikimo dalies laiką savąją persvarą dar labiau padidino – 17:10. Nors atrodė, kad viskas jau nuspręsta per pirmąsias 30 minučių, tačiau garliaviečiai pademonstravo charakterį ir toliau varžovams krautis persvaros neleido. Likus 15 minučių iki susitikimo pabaigos, ekipas skyrė 6 įvarčiai (24:18). Iniciatyvą perėmusi šeimininkų komanda 55-ąją susitikimo minutę priartėjo dar labiau (28:25), tačiau Molėtų klubas persvaros nebeišbarstė – 30:27.

Susitikimas Garliavoje šiame ture buvo pats atkakliausias – E.Šemioto nuotr.

Į pergalę HC „Molėtus“ vedė Mindaugas Agurkis, pelnęs 11 įvarčių, 5 pridėjo Deividas Matulis, 3 – Aurimas Masevičius. Pralaimėjusiems 8 įvarčius surinko Pijus Eiva, 7 įmetė Donatas Burmonas, 5 – Matas Jurkevičius. Po šios pergalės Molėtų klubas turi dvi pergales ir yra lentelės viršuje, o garliaviečiai vis dar lieka be taškų.

Šeštadienį Pasvalyje viešėjo vieni iš praėjusio sezono lyderių ir šio favoritų Vilniaus HC „Amber“ rankininkai. Nors atjaunėjusi Pasvalio ekipa laikėsi mačo pradžioje (4:4), tačiau gerai subalansuota „Amber“ komanda naudojosi kiekviena varžovų klaida ir iki pertraukos susikūrė 4 įvarčių persvarą – 18:14.

Nors toks atsilikimas Pasvalio komandai nieko blogo dar nežadėjo, tačiau po pertraukos svečiai gana greitai atsakė į visus klausimus. Įpusėjus kėliniui „Amber“ pirmavo jau dviženkle persvara (27:17), o sutikimą laimėjo – 35:23.

Kaip jau yra tapę įprasta, Vilniaus komandoje nebuvo vieno aiškiai išreikšto lyderio, o įvarčius pasidalino visas būrys žaidėjų. Daugiausiai jų surinko Tadas Tumosas, kurio sąskaitoje 7 tikslūs metimai, 6 pridėjo Dainius Kliorė, 5 – Lukas Ragelis. Pasvaliečiams 7 įvarčius įmetė Klaudijus Pauša, 5 pridėjo Vismantas Moderis, po 3 – Eligijus Leveika ir Rolandas Indrišiūnas.

Sekmadienį jauna Klaipėdos „Viesulo-Dragūno“ ekipa vyko į Varėną, kur susitiko su šeimininke „Ūla“. Svečių pasiūlytas žaidimo tempas jau nuo pat mačo pradžios tapo neįkandamu riešutu varėniškiams ir jau per pirmąjį kėlinį 22 įvarčius įmetusi uostamiesčio ekipa buvo priekyje – 22:14. Antrasis kėlinys jau tebuvo formalumas ir psichologiškai subyrėjusi „Ūla“ sugrįžti į rungtynes nebeįstengė. Svečiai šventė pergalę – 47:24.

Jaunasis T.Drakšas tapo antrojo turo rezultatyviausiu žaidėju – „Dragūno“ nuotr.

Fenomenalų pasirodymą surengė „Viesulo-Dragūno“ jaunasis centro pozicijos žaidėjas Tomas Drakšas, kuris į varžovų vartus įmetė net 17 įvarčių. Tai kol kas yra šio sezono rekordas. Geriausiai jam talkino 8 surinkęs Ignas Savičius, 5 pridėjo Edvinas Bručkus. „Ūlai“ 6 įvarčius pelnė Lukas Kraulaidys, 5 pelnė Rokas Alekšiūnas, 3 – Aurimas Balčikonis.

Solidžiai savaitgalį užbaigė ir Klaipėdos „CSC Telecom-Mėmelis“, kuris namuose priėmė Šalčininkų raj. „Sokol“. Šis susitikimas taip pat išsiskyrė dideliu rezultatyvumu ir jau per pirmąjį kėlinį klaipėdiečiai surinko 21 įvartį bei susikūrė solidžią persvarą – 21:13. Tokia susitikimo pirmoji pusė tapo šaltu dušu svečiams, tačiau jiems atsigauti taip ir nepavyko. Susitikimą šeimininkai laimėjo – 42:30.

Nugalėtojams 9 įvarčius pelnė Linas Budginas, 8 pridėjo Justas Tūtoraitis, 5 – Aivaras Ramanauskas. „Sokol“ komandai 9 įvarčius surinko Mantas Urvikis, 6 surinko Jan Girdijevskij, 4 – Modestas Adomėnas.