Ketvirtfinalį pergalingai pradėjo „Kurana“ ir „Sokol“

Publikuota - 2021-04-18 Autorius - Tautvydas Kubilius

Lietuvos rankinio federacijos (LRF) I-osios lygos varžybose sekmadienį sužaistos dvejos ketvirtfinalio rungtynės. Antrasis serijos mačas tarp Varėnos „Ūlos“ ir Klaipėdos „Viesulo SC-Dragūno“ buvo nukeltas dėl pastarojoje komandoje užfiksuoto koronaviruso atvejo.

„CSC Telecom-Mėmelis“ Šalčininkuose pergalės neiškovojo – nuotr. „CSC Telecom-Mėmelis“

Pergalę pirmosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse pasiekė Pasvalio „Kuranos“ rankininkai, kurie namuose kiek netikėtai 35:34 (16:17) palaužė HC „Molėtų“ ekipą. Molėtų miesto komanda reguliariajame sezone užėmė trečiąją vietą, o jų varžovai iš Pasvalio galutinėje rikiuotėje liko šeštoje pozicijoje.

Rungtynes geriau pradėjo molėtiškiai, kurie pirmavo praktiškai visą pirmojo kėlinio laiką, tačiau solidesnės persvaros svečiai nesusikūrė ir šeimininkai išlaikė kovinį atstumą – 16:17. Po pertraukos „Molėtai“ buvo padidinę pranašumą iki 4 įvarčių (20:16), tačiau pasvaliečiai netrukus rezultatą vėl išlygino – 25:25. Iki pat mačo pabaigos daugiau nei viena iš komandų nesugebėjo atitrūkti, o paskutinę rungtynių atkarpą geriau sužaidę šeimininkai šventė trapią pergalę – 35:34.

Daugiausiai prie laimėjimo Pasvalio komandoje prisidėjo Eligijus Leveika, pelnęs 11 įvarčių, Eimantas Špokavičius pridėjo 7, Rolandas Indrišiūnas – 5. Svečiams Eivydas Semėnas surinko 12 įvarčių, Mindaugas Agurkis įmetė 8, Deividas Matulis – 5.

Daug intrigos būta ir mače Šalčininkuose, kur vietos „Sokol“ 35:31 (22:15) palaužė Klaipėdos CSC „Telecom-Mėmelio“ klubą.

Pirmajame rungtynių kėlinyje šeimininkai atrodė kur kas solidžiau nei jų varžovai ir į priekį išsiveržė nuo pat mačo pradžios. Puikiai puolimą organizavusi „Sokol“ dar iki pertraukos susikūrė apčiuopiamą 7 įvarčių pranašumą – 22:15. Nors antrajame kėlinyje Šalčininkų klubas visą laiką buvo priekyje, tačiau jų persvara ėmė tirpti paskutiniosiomis rungtynių minutės. Nemažą dalį pranašumo išbarsčiusi „Sokol“ į uostamiestį vyks su 4 įvarčių persvara – 35:31.

Nugalėtojams Artūras Šibeko surinko 9 įvarčius, Mantas Urvikis surinko 7, Rolandas Bliznevičius – 6. Klaipėdos komandai Aivaras Ramanauskas įmetė 11 įvarčių, Justas Tūtoraitis surinko 5, Linas Budginas ir Gvidas Gulbinskas – po 4.

Visos trijose ketvirtfinalio serijose šiuo metu yra sužaista po vieną mačą, o nugalėtojas bus išaiškinamas dvejų rungtynių serijoje. „Viesulo SC-Dragūnas“ pirmąjį mačą prieš „Ūlą“ yra laimėjęs 29:27, tad prieš atsakomąsias rungtynes turi 2 įvarčių pranašumą. Dėl vietos finalo ketverte šiuo metu yra ramūs tik Vilniaus HC „Amber“ rankininkai, kurie laimėjo reguliarųjį sezoną ir ketvirtfinalio etapą praleido.